domov socialnych sluzieb domko Košice

domko Košice

Domko poskytuje svoje služby aj pre autistov

 15.februára 2019 sme slávnostne otvorili nové priestory špecializovaného zariadenia s ambulantnou (dennou) sociálnou službou pre autistov v Domove sociálnych služieb Domko. Za prítomnosti zástupcu zriaďovateľa zariadenia MUDr. Haka, primátora mesta Košíc p. Polačeka a starostu mestkej časti Košice - sever p. Ténaja a riaditeľa zariadenia Ing. Martina Vatru sme slávnostne prestrihli symbolickú pásku a otvorili vstup do novovybavených priestorov špecializovaného zariadenia pre autistov. Jeho prevádzka začala už 3.1.2019 a za pomerne krátky čas sa novoprijatí austisti rýchlo adaptovali na nové priestory, čo preukázali aj spoločným vystúpením s kapelou Domko Band, za čo boli ocenení potleskom. Potlesk bol ocením aj pre prítomných rodičov, ktorí nepopierali svoju spokojnosť a úľavu. Ďakujeme za skvelú atmosféru, ktorá bola pre prítomných autistov silnou motiváciu k ich ďalšiemu rozvoju.

 

Na Jahodnej sa stretli "olympionici" z Domovov sociálnych služieb

 V rekreačnom zariadení Jahodná pri Košiciach sa od utorka 27. 2. do štvrtka 2.marca 2018 uskutočnili zimné pohybovo-športové hry Blumiáda 2018. Zúčastnili sa ich klienti dvadsiatich domovov sociálnych služieb z celého Slovenska a z dvoch zariadení z Českej republiky. Akciu organivalo zariadenie DOMKO v Košiciach v spolupráci s občianskym združením Domko v umení a za výraznej finančnej pomoci Slovenského plynárenského priemyslu, ktorý akciu podporil zo svojho grantového programu sumou 10 ticíc eur. Ďalších 2 600 eur pridalo občianskej združenie Domko v umení, ktoré pôsobí pri DSS. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, ktorý Blumiádu aj otvoril. Stojednásť účastníkov na 8. ročníku malej olympiády súťažilo v rôznych športových disciplínach.  Všetky športové zápolenia boli prispôsobené ich možnostiam a zdravotnému stavu. Pre účastníkov bola pripravená prekážková snehová dráha, snežná jazda na kolesách a matracoch, či snežný ball. A komu bola vonku zima mohol si zaplávať v teplom bazéne, či vyskúšať si trenažéry futbalu, či streľby v interiéry. Pretekári si vyrobili vlastnoručne maľované tričká s logom Blumiády. Večer na olympionikov čakal bohatý program plný prekvapení a zábavy. V programe vystúpili herci bábkového divadla z Košíc a zahrali hudobníci košickej kapely. Svoju fantáziu pretekári ukázali aj na záverečnom karnevale v stredu 28. februára, ktorý vyvrcholil ohňostrojom. Spokojní a plný dojmov odchádzali domov s heslom "o rok sa uvidíme opäť." Ďakujeme za skvelú atmosféru, ktorú ste vytvorili.

/viac vo fotogalérii.../  

Naši lyžiari potešili medailovým umiestnením

3 naši športovi nás úspešne reprezentovali na Majtrovstvách Slovenska Špeciálnych olympiád v bežeckom lyžovaní 16.-18.2.2018 v Monkovej doline v Ždiari. V kategórii stredne pokročilé - ženy  v behu na lyžiach na 500 m získali hneď 2 ocenenia: II. miesto Gabika P. a III. miesto Maruška O. a v tej istej kategórii beh na lyžiach na 1000 m Gabika II. miesto a Maruška III. miesto. V kategórii stredne pokročilí muži v behu na lyžiach na 2500 m získal Marcel M. pekné III. miesto a v tej istej kategórii na 1000 m taktiež III. miesto. Ženy súťažili aj v zmiešanej štafete, kde Gabika si vybojovala nádherné I.miesto a Maruška III. miesto. Z majstrovstiev si odnášajú aj množstvo ďalších veselých zážitkov v behu na snežniciach, z guľovačky, či prechádzky z Bachledovej doliny. Sme na nich hrdí a želáme veľa ďalších úspechov.

 Kópia IMAG0651 Kópia IMAG0661 Kópia IMAG0671

POZVANKA blumiada

pozvanka vystava Zvolen

 

GYMNAZISTI POTEŠILI NAŠICH KLIENTOV

         Študenti Gymnázia Tomáša Akvinského pripravili vianočné vystúpenie našim klientom a spoločne si s nami zaspievali vianočné koledy. Zo srdca im za to ďakujeme a tešíme sa na spoločne strávený čas opäť.

DSCF6996 DSCF6928 DSCF6997 DSCF7001 DSCF7035

 

TRETIE CÉDEČKO "ČAROVNÉ VIANOCE" SPOJILO NÁS VŠETKÝCH

Page1    

CD kapely Domko Band z DSS Domko s názvom "Čarovné Vianoce" s jedenástimi vianočnými piesňami a desiatimi vinšami 28.11.2017 uviedli do života na benefičnom koncerte v košickej Historickej radnici jeho krstní rodičia Zuzana Jusková a Jaroslav Dvorský. Je to v poradí už trietie cédečko, na rozdiel od predchádzajúcich dvoch, s populárnymi a ľudovými piesňami, toto je iné nielen tématikou. Do jeho nahrávania sa zapojilo celé Domko, vrátane zamestnancov. A kto nespieval, aspoň vinšoval. Vydať CD sa podarilo vďaka finančnej podpore K13 a vlastným finančným prostriedkom z občianskeho združenia  Domko v umení.

     Hudobnej dramaturgie a réžie sa ujali terapeuti Svetlana Martiňuková a Pavol Jeňo. Členovia kapely Domko Band sa mohli oprieť o pomoc a profesionálne výkony muzikantov - Petra Tomka, Mária Gapu Garbera a Jána Kopčáka. Na cédečku však poslucháči nájdu aj speváčku Annu Gaju a profesionálny umelecký hlas sólistu košickej opery Jaroslava Dvorského. Obal navrhol a nakresli náš klient Edko Feher, ostatní mu pomáhali. So spevom a pri nahrávaní pomáhala aj Alexandra Urbančíková. 

     Na benefičnom koncerte okrem kapely Domko Band vystúpili aj naši šikovní Domkáči svojim country tancom a tancom "plavcov", aj zakladajúci členovia skupiny Peter Bič Projekt Dáša a Matúš Pavlíkovci. Špeciálne prekvapenie si pripravil bubenícky orchester z DSS Hrabiny v Novej Bani.

     Na záver by sme radi ocenili všetkých Domkáčov za ich obrovské srdiečko a lásku, ktorú do všetkého dávajú a rozdávajú ju aj vôkol seba a tiež zamestnancov za ich vytrvalosť a húževnatosť a tiež obrovkú dávku pokory a lásky a všetkým zúčastneným za ich autentickosťa podporu.

  

DSCN5353 DSCN5357 DSCN5362 DSCN5376DSCN5366 DSCN5368 DSCN5388 DSCN5401 DSCN5434 DSCN5441 DSCN5480   DSCN5491 DSCN5508 DSCN5500 DSCN5415   DSCN5459

 

PO TAKMER POLROKU NAŠEJ EXISTENCIE SME SLÁVNOSTNE OTVORILI TERÉNNU FORMU SLUŽBY VČASNEJ INTERVENCIE.

     Novú Službu včasnej intervencie sme slávnostne otvorili 19.júna 2017 po takmer polročnej existencii v duchu hesla "najprv spoznať, vyskúšať, až potom sa prezentovať". Na otvorení v priestoroch DOMKO-Domova sociálnych služieb prezentovala svoje skúsenosti z oblasti včasnej intervencie z pohľadu nášho zriaďovateľa vedúca odboru soc. vecí a zdravotníctva Ing. Jusková,  z oblasti zdravotníctva MUDr. Jenčo a MUDR. Andrejková, PhD., detská genetička a pediatrička a doterajšie polročné skúsenosti za poskytovateľa prezentoval riaditeľ Ing. Vatra a vedúca služby včasnej intervencie Mgr. Viera Mišková. Za rodičov prispeli svojimi skúsenosťami dvaja rodičia, ktorí môžu porovnať stav v čase, keď ešte služba včasnej intervencie neexistovala - posun vpred. Za výhody zriadenia Služby včasnej intervencie pri zariadení sociálnej služby vidíme v tom, že rodina dostáva komplexnú pomoc pod „1 strechou“ v podobe multidisciplinárneho tímu odborníkov z radu zamestnancov, ktorý bol na slávnostnom otvorení aj predstavený. V tíme pracujú: psychológ, sociálny terapeut, sociálnypracovník, špeciálny pedagóg a fyzioterapeut.

     V Košickom kraji je 2250 rodín so zdravotným znevýhodnením, pričom odhadom v každej 50.rodine sa narodí dieťa s viacnásobným postihnutím.  Potreby rodín smerujú k včasnému stanoveniu diagnózy ich dieťaťa a všetkých súvisiacich okolností. Potrebujú získať komplexný prehľad o odborníkoch v oblasti vývinu, dostatok informácii o možnostiach riešenia nielen zdravotnej situácie, ale aj neľahkej finančnej situácie, do ktorej sa rodina dostane. Môže sa tak vyhnúť sociálnej izolácii, ktorá hrozí. Pre rodinu je dôležitá citová podpora a zdieľanie náročnej životnej situácie, v ktorej sa ocitla - že v probléme nie je sama.

     Služba včasnej intervencie rodine ponúka: 1. poradenskú podporu 2. komplexnú stimuláciu vývinu dieťaťa v oblasti komunikácie, kognitívneho vývinu, motoriky, v soc.-emocionálnej oblasti a v oblasti hry 3. preventívne aktivity (vzdelávanie rodičov a verejnosti, tvorba a vydávanie metodických materiálov, podporné rodičovské skupiny, skupinové aktivity pre rodinu s deťmi) 4. sociálnu inklúziu (pomoc rodine nájsť svoje miesto v komunite).

     Sila rodiny spočíva v súdržnosti a v tom, že i napriek počiatočným nepriaznivým prognózam nestretávajú nádej a hľadajú možnosti ďalšieho rozvoja pre svoje dieťa.

DOMKÁČI NAHRALI 2. CD A KRSTNÝM OTCOM SA STAL ZNÁMY SLOVENSKÝ HUDOBNÍK MARIÁN ČEKOVSKÝ

26.10.2016 občianske združenie  DOMKO v umení v spolupráci s DOMKO-Domovom sociálnych služieb v Košiciach uskutočnil BENEFIČNÝ KONCERT v priestoroch Historickej radnice mesta Košíc na Hlavnej 59, na ktorom kapela DOMKO BAND pokrstila sovje v poradí už 2. cédečko "Na ľudovú nôtu". Na cédečku spolupracovali talentovaní ľudia so zdravotným znevýhodnením z kapely DOMKO BAND (Petra Vašková, Saška Gédrová, Aďka Baranová, Vladko Jurič, Miško Bilý a veľa ďaľších "Domkáčov") spolu s profesionálnymi  muzikantmi - gitaristom Petrom Tomkom, saxofonistom Jánom Kopčákom, huslistom Patrikom Takáčom a multižánrovým Palinom Jeňom. Svojou hudobnou spoluprácou prispeli aj speváčky zo ZŠ na Hroncovej ul. a Svetlana Martiňuková. O grafický dizajn cédečka sa postarala Anna Martiňuková a fotografky Katka Juričová a Ria Hudáková. Na novom hudobnom nosiči je prezentovaných 14 známych slovenských ľudových piesní a pokrstiť ho prišiel známy slovenský hudobník Marián Čekovský, ktorý ho krstil netradične, zrnom, aby do roka vyrástlo ďalšie hudobné CD. S vydaním cédečka im sumou 1,000 eur finančne pomohlo Mesto Košice a jeho organizácia K 13 - Košické kultúrne centrá, za čo im veľmi ďakujeme. Mladých talentovaných ľudí so zdravotným znevýhodnením prišli na koncert podporiť svojou účasťou aj Katka Koščová, Silvayovci, košická kapela Los Massakeros, divadelný súbor "DOMKO" a široká divácka verejnosť z rôznych kútov Slovenska.

Všetkým účinkujúcim a zúčastneným za podporu srdečne ĎAKUJEME.

 

DOMKO-DSS OTVORILO NOVÉ PRIESTORY,

ktoré pomôžu ešte viac skvalitniť poskytované sociálne služby - pomohla švajčiarsko-slovenská spolupráca

logo svajciarilogo-KSKlogo DOMKO

     V stredu 20.júla 2016 o 10,00 hod. sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nových priestorov v areáli zariadenia DOMKO-Domova sociálnych služieb na ulici Park mládeže 3 v Košiciach.

      Budovu DOMKO-DSS sa podarilo zrekonštruovať a dobudovať vďaka projektu "Vstúpte k nám", financovaného z programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Národným kontaktným bodom programu je Úrad vlády SR a finančná podpora predstavovala sumu 1.293.000 €, do ktorej 15% prispieva štátny rozpočet SR.

    Vďaka realizovanému projektu bol zrekonštruovaný starý objekt, t.j. komletná prestavba, zateplenie, výmena okien, rekonštrukcia rozvodov. Nadstavbou nového poschodia sa vytvorili podmienky k zahájeniu novej poskytovanej sociálnej služby - týždenný pobyt pre 10-tich prijímateľov. Vznikli nové priestory na činnosti a terapie pre prijímateľov v ambulantnej forme - 60 prijímateľov. Inštaláciou výťahu sa zjednodušil pohyb imobilných prijímateľov v zariadení.

     Revitalizáciou vonkajších priestorov areálu vznikla športovo-rekreačná a oddychová zóna s ihriskom s umelým trávnatým povrchom, petangovým ihriskom. Altánok zriadený novým nábytkom slúži k činnostiam, terapiám a oddychu prijimímateľom. Drevené kladiny slúžia prijímateľom k zlepšeniu koordinácie pohybu a rovnováhy.

     Prístavbou nového krídla, ktorú dofinancoval Košický samosprávny kraj v sume skoro 400.000 € vznikli nové priestory pre zriadenie kuchyne, spoločenská miestnosť poskytuje možnosti komfortného stolovania a taktiež spĺňa podmienky pre organizovanie kultúrnych a spoločenských akcií. Boli vytvorené podmienky na uskladnenie potravín, vybudovali sa dve garáže a miestnosti pre administratívu, miestnosť pre snoezellen a prezliekáreň pre prijímateľom.

     V úvode hostí privítala svojím vystúpením hudobná formácia "LOS MASAKEROS". Po úvodných slovách riaditeľa zariadenia Ing. Martina Vatru program otvoril špeciálny hudobný hosť - operný spevák Jaroslav DVORSKÝ. Svojím nádherným spevom hudobní hostia prilákali i ľudí z blízkeho okolia. Po slávnostných príhovoroch symbolickým prestrihnutím pásky riaditeľ DOMKO-DSS Martin VATRA, vedúci kancelárie programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce Martin SCHERER, riaditeľ Úradu Košického samosprávneho kraja Ondrej BERNÁT a primátor mesta Košice Richard RAŠI otvorili nové priestory zariadenia. Medzi hosťami nechýbali i zástupcovania odboru sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu Košického samosprávneho kraja, riaditelia zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického a Prešovského samosprávneho kraja, prednosta MČ Košice-sever Matúš Háber, zástupcovia referátu prípravy a implementácie projektov z Košického samosprávneho kraja, naši družobní partneri z Uherského Brodu a Uherského Hradište ako aj iní vzácny a výnimoční ľudia. Spievodným programom bola i prezentácia umeleckých diel handicapovaných umelcov Slovenskej agentúry zdravotne postihnutých občanov a prezentačné video o živote"Domkáčov". Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme. 

domkaci 2 2 domkaci 2 1 DSCF9179 DSCF9253 DSCF9260 DSCF9275 DSCF9286 DSCF9292 DSCF9331

....viac vo fotogalérii - Slávnostné otvorenie DOMKO

 

 

PREZENTAČNÉ VIDEO O ŽIVOTE "Domkáčov"

                                      https://drive.google.com/file/d/0B21LWy57U_t0NUNVVVFQWG1YZm8/view?pref=2&pli=1

 

Nie malou skupinou medzi našimi prijímateľmi sú  aj AUTISTI.

Pri práci s nimi sa venujeme:   

 1. nácviku komunikačných aktivít a sociálnych zručností a to individuálnym prístupom a zapájaním sa do integračných a socializačných aktivít v Domku i mimo neho.
 2. komplexnému rozvoju osobnosti vo všetkých vývinových oblastiach prenesením odborno-edukačných tréningových metód do praktického života a to individuálnym plánovaním jednotlivých aktivít podľa indiv. potrieb, schopností a záujmov klienta a potrieb rodiny.
 3. zavádzaniu relaxačno-terapeutických aktivít na zmiernenie nešpecifických prejavov správania, vyplývajúcich z diagnózy (arteterapia, muzikoterapia, canisterapia, biblioterapia, prac. terapia, snoezelen terapia, keramika a športové aktivity, spomedzi ktorých najobľúbenejšími sú plávanie a stolný tenis).

Ľudia s poruchou autistického spektra sú v našich podmienkach integrovaní do skupín spolu s ostatnými prijímateľmi a pristupujeme k nim ako k rovnocenným partnerom.

   

Z príležitosti 50. výročia vzniku nášho zariadenia bola vydaná publikácia s názvom "DOMKÁČI" a CD, ktoré naspievali naši klienti s názvom "NAŠE DOBRÉ VECI". V prípade Vášho záujmu o ne sú k dispozícii v našom zariadení. 


 

Prosíme Vás, zapojte sa s nami do prieskumu spokojnosti našej web stránky jednoduchým vyplnením dotazníka: 

Prieskum spokojnosti s WEB stránkou DOMKO

V záujme vytvorenia systému vybavovania podnetov fyzických osôb o prostispoločenskej činnosti v rámci celého Košického samosprávneho kraja je na webovom sídle KSK prístupná predmetná smernica v časti Úradná tabuľa/Prevencia kriminality/Oznámenie o prostispoločenskej činnosti:

Smernica KSK na vybavovanie podnetov o protispoločenskej činnosti

                

V stredu 28.1.2015 sme spoločne so zástupcami Košického samosprávneho kraja, Úradu vlády a s predstaviteľmi Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce SLÁVNOSTNE OTVORILI vynovené priestory zrekonštruovaného zariadenia...

    

     Košický samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom zariadenia, získal prostriedky  zo Švajčiarskeho finančného mechanizmu a od Vlády SR prostredníctvom projektu Vstúpte k nám...

     V našom zariadení sa vďaka Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce zlepšila kvalita života prijímateľov i kvalita poskytovaných sociálnych služieb. Skvalitnenie podmienok umožní poskytovanie deviatich denných aktivít. Denná kapacita zariadenia je 60 prijímateľov. Ďalší desiati prijímatelia môžu využívať novú týždennú pobytovú službu. Cieľom projektu v investičnej časti bola rekonštrukcia objektu na ploche vyše 1577 m2 a zníženie energetickej náročnosti prevádzky zariadenia o vyše 50 percent.  V neinvestičnej časti projektu sme pripravili v rámci projektu v roku 2013 Blumiádu, čo sú tradičné celoslovenské zábavno-pohybové hry ľudí s mentálnym postihnutím z domovov sociálnych služieb pre 120 účastníkov. Vďaka kalendárom, brožúram a letákom sa o zariadení môže dozvedieť množstvo ľudí  a subjektov. Dôležitú časť projektu tvorili vzdelávacie akitivity - 70 zamestnancom všetkých ZSS pomôcť vyhnúť sa syndrómu vyhorenia, získať iný pohľad na problémy, zvládať náročné pracovné podmienky, hľadať riešenia v zložitých situáciách, čo sa prejaví na lepšej práci s prijímateľmi a ich rodinami. V rámci aktivity "Otvorené dvere", ktorá sa ešte bude realizovať, vznikne priestor na kvalitnejšiu realizáciu doterajších aktivít a ich rozšírenie o nové aktivity a vytvorenie centra voľného času pre spoločnú realizáciu aktivít prijímateľov a verejnosti v popoludňajších hodinách. Doterajšie náklady na I. etapu  a časť druhej etapy boli spolu takmer 885 tisíc eur. S II. etapou (prístavba objektu s kuchyňou, jedálňou - spoločenskou miestnosťou s kapacitou sto miest a administratívnymi priestormi) sa začne už v tomto roku. Po dokončení rekonštrukcie v celom rozsahu prijímatelia a zamestnanci zariadenia získajú plnohodnotný priestor budovy, ale aj upravenú a bezpečnú záhradu pre športové a rekreačné využitie a to aj pre občanov mesta Košice.  


dsskepm budova

                                                                           DOMKO-Domov sociálnych služieb,Park mládeže 3, Košice

                                                                                            (...viac fotogaléria - slávnostné otvorenie)

Od 7.1.2015 poskytujeme novú sociálnu službu - týždennú pobytovú sociálnu službu. Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách. K dispozícii je aj jedáleň, spoločenská miestnosť s vlastnou knižnicou a telocvičňa.

Izby 001 Izby 020 Izby 013 Izby 026

logo svajciari              logo-KSK

Na tomto mieste sa realizuje projekt

„Vstúpte k nám"

„Tento Švajčiarsko-Slovenský projekt je podporovaný prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie".

      V rámci ŠVAJČIARSKEHO FINANČNÉHO MECHANIZMU (www.swiss-contribution.sk) Košický samosprávny kraj podal projekt DOMKO - DSS, Park mládeže 3, Košice "VSTÚPTE K NÁM", ktorý bol podporený sumou 1.110.266 EUR. Cieľom projektu je zlepšiť kvalitu života klientov a zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb v sociálnych zariadeniach.

 

Aktivity projektu:

 1. rekonštrukcia objektu DOMKO - DSS
 2. staviame mosty...-ZIMNÁ BLUMIÁDA 2013 (celoslovenské zimné zábavno-pohybové hry pre ľudí s mentálnym postihnutím zo slovenských zariadení sociálnych služieb).
 3. supervízia, organizačný rozvoj - vzdelávanie pracovníkov sociálnych zariadení
 4. otvorené dvere...-vznikne priestor na kvalitnejšiu realizáciu doterajších aktivít a ich rozšírenie o nové aktivity a vytvorenie "centra voľného času" pre spoločnú realizáciu aktivít klientov a verejnosti v popoludňajších hodinách (otvárame dvere pre širokú verejnosť), čo sa prejaví na vyššej miere integrácie klientov do bežného života. 

Od 1.1.2010 sa zmenil názov nášho zariadenia: DOMKO - Domov sociálnych služieb.

DOMKO znamená domov v Košiciach. S názvom je spätá tradícia divadelného súboru klientov DSS.

 • právna forma: rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou
 • zriaďovateľ: Košický samosprávny kraj (www.vucke.sk)
 • forma poskytovanej sociálnej služby: ambulantná (denná) a týždenná pobytová 
 • Prevádzka je situovaná v zrekonštruovaných priestoroch v Parku mládeže 3 v širšom centre mesta a v blízkosti rekreačnej oblasti Anička.
 • Zariadenie s kapacitou 60 prijímateľov pre deti a dospelých, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby, alebo fyzickej osoby, ktorá je nevidiaca, alebo prakticky nevidiaca (t.j. ľudia so zdravotným postihnutím, s mentálnym postihnutím, telesným postihnutím alebo zmyslovým postihnutím, prípadne kombinovanými postihnutiami) pri poskytovaní ambulantnej (dennej) sociálnej služby a 10 miest pri poskytovaní týždennej pobytovej sociálnej služby.

deti

Cieľom DSS

- je pomáhať klientom dosiahnuť čo najvyššiu mieru socializácie akou je adaptácia a integrácia. Individuálnym prístupom ich pripravovať na maximálnu možnú samostatnosť v ich prirodzenom prostredí a stimulovať ich potenciálne schopnosti.

 • Odbornú starostlivosť zabezpečuje 30 zamestnancov: riaditeľ, 8 ergoterapeutov, 1 inštruktor sociálnej rehabilitácie, vedúca úseku starostlivosti o klienta, 2 sociálne pracovníčky (1- DSS, 1-SVI), 1 fyzioterapeutka (SVI), 1 sociálna terapeutka a zároveň vedúca SVI, psychológ (SVI), špec. pedagóg (SVI), 2 sanitárky, 5 opatrovateliek, 1 vedúca stravovania,1 kuchárka, pomocná kuchárka, finančná účtovníčka, mzdová účtovníčka a personalistka, údržbár a zároveň vodič a 2 upratovačky. V zariadení pracujú i 2 dobrovoľníčky v rámci dobrovoľníckej činnosti.
 • Zariadenie je z hľadiska vybavenosti na veľmi dobrej úrovni. Budova zariadenia je trojpodlažná. Pre prijímateľov je k dispozícii dielňa na pracovnú terapiu v 1.PP, v 1.NP sa nachádza miestnosť pre informátora z radov prijímateľov zariadenia, 4 miestnosti na terapeutickú a záujmovú činnosť, 2 šatne pre prijímateľov delených podľa pohlavia, ako aj zariadenia na osobnú hygienu delené podľa pohlavia. Na 2.NP sú 2 miestnosti na záujmovú a terapeutickú činnosť. Na 3. NP je ubytovacia časť, v ktorej sa nachádza 5 ubytovacích dvojlôžkových izieb (5x14,6 m2) pre prijímateľov v týždennej pobytovej forme, umyvárne a WC pre ubytovaných, spoločenská miestnosť a telocvičňa. Areál budovy zariadenia je prispôsobený na pohybové a oddychové aktivity klientov. Výhodou zariadenia je jeho poloha, ktorá je v širšom centre mesta. Okrem toho sa Park mládeže nachádza v blízkosti rekreačnej oblasti Anička.

Kedy vyhľadať pomoc nášho zariadenia ...

Ak žiadateľ nenavštevuje žiadne špeciálne školské zariadenie, alebo ukončil vzdelávanie v špeciálnej škole a nenašiel uplatnenie v živote a potrebuje celodennú starostlivosť a kolektív.

V prípade, ak máte záujem o poskytovanie sociálnej služby u nás, potrebujete podľa nového zákona o sociálnych službách:

V 2. kroku je potrebné vvplniť formulár "Žiadosť o zabezpečenie poskytovania sociálnej služby"(tlačivo žiadosti na stiahnutie na stránke www.vucke.sk, sociálne veci, pod žiadosti a tlačivá).

K žiadosti je potrebné priložiť: - právoplatné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu. Žiadosť i potrebné tlačivá sa podávajú na odbore sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu Košického samosprávneho kraja. Tlačivá sú k dispozícii na stánke Košického samosprávneho kraja - www.vucke.sk 

Podľa súčasne platnej legislatívy, zariadenie sociálnych služieb nevedie poradovník záujemcov o sociálnu službu. Register prijímateľov a poskytovateľov vedie Košický samosprávny kraj (www.vucke.sk).

          Kontaktnou osobou v zariadení pri vybavovaní žiadostí je riaditeľ a sociálny pracovník DSS.

NAŠA PIESEŇ : DOMKO

Hudba: John Fogerty, 1970                                                                                   

Text: Mgr. Karol Dzugas, 2012

(pieseň "Asi" speváka Pavla Nováka)

1. Myslia si, že sme večné deti

    a že na všetko sme ľaví,

    že nám ten život len tak letí

    a že nás práca nebaví.

Refrén 1:  Ten, kto nás už pozná, ten uzná to a vie, že to nie je pravdivé.

                 Čo všetko nás baví, to ľahko zistíte, keď DOMKO navštívite.

2. DOMKO je naším druhým domom,

    sme v ňom jak jedna rodina,

    je miestom potešenia, v ktorom

    krásna je každá hodina.

Refrén 2:  Vyšívame, hráme, tvoríme obrázky, dávame vám ich z lásky.

                 Čo všetko nás baví, to ľahko zistíte, keď DOMKO navštívite.

3. Mnohí z nás majú radi športy:

    ping-pong, ale aj plávanie,

    v súťažiach získavame pocty,

    výletom nepovieme: Nie!

Refrén 3:  Skáčeme, beháme, cvičíme na hudbu, tancujeme štvorylku.

                 /:Čo všetko nás baví, to ľahko zistíte, keď DOMKO navštívite.:/